sv. Zdislava / so 30. květen 2015

Přes svůj šlechtický stav byla ženou prostého života, dobroditelkou chudých i n... (pokračování)

Celoevropský protest proti odebírání dětí - též v Praze!

Proti praktikám norské sociální služby Barnevern se bude v sobotu demonstrovat ve více než desítce evropských metropolí. V Praze začne „Pochod pro rodiny – NE praktikám norské sociálky“ v sobotu 30. května v poledne na Hradčanském náměstí.

Sýrie: vláda by mohla porazit Islámský stát, pokud jej nebudou podporovat cizí země

Syrský katolický arcibiskup popsal prezidenta Bašára Al Asada jako „dobrého muže“, ačkoli vzápětí dodal, že nemá v úmyslu vyjadřovat mu politickou podporu. V rozhovoru pro webovou stránku Crux arcibiskup z Aleppa Jean-Clement Jeanbart popřel, že by křesťané v Sýrii během této krvavé občanské války podporovali vládu.

USA: Obama proti církvím

Na „Vrcholné katolicko-evangelikální konferenci“, pořádané na Georgetownské univerzitě, řekl prezident Obama, že by církve měly věnovat méně času potratům a homosexuálním „manželstvím“. Kritizoval jejich politické angažmá a důraz na „rozdělující témata“, jako je ochrana života a manželství.

Význam Danteho pro Církev

4. května si celá Itálie připomněla 750. výročí narození Danta Alighieriho (Florencie 1265 – Ravenna 1321). Slavnosti se zúčastnil papež František a kardinál Gianfranco Ravasi, předseda papežské rady pro kulturu. Herec Roberto Benigni přednesl zpěv XXXIII z oddílu Ráj.

Itálie – Kardinál Bagnasco hájí křesťany Středního východu

Janovský arcibiskup kardinál Bagnasco poskytl rozhovor italské televizní stanici o utrpení křesťanů na Středním východě. Kardinál je také předsedou italské biskupské konference a má pověst statečného, jednoznačného obhájce církevního učení.

Řeholnice na vzestupu

Počet žen vstupujících do klášterů v Anglii a Walesu je nejvyšší za posledních 25 let. Z nízkého počtu 7 v roce 2004 se množství nových řeholnic postupně zvýšilo na zatím nejvyšší počet 45 v roce 2014. Řeholní život představuje atraktivní volbu pro rostoucí počet vzdělaných a dynamických mladých i starších žen.