sv. Augustin / st 27. květen 2015

Z klidu římského kláštera byl poslán se 40ti benediktinskými řeholníky jako mis... (pokračování)

Výbor na obranu rodičovských práv předkládá petici: Rodiče za lepší školství

„Vážený pane premiére, české školství snad ještě nemělo ministra, který navrhuje a prosazuje nápad za nápadem, jak se zdá bez rozmyslu - a hlavně bez konzultací s těmi, kterých se změny bytostně týkají – tedy rodičů dětí, učitelů a ředitelů škol. V koaliční smlouvě existuje v kapitole 1.4.6. věta: Zapojíme občanské inciativy do přípravy zákonů již v jejich nejranější fázi. - V případě školství však občanské (rodičovské) iniciativy zapojovány nejsou, naopak většinou je jejich hlas úplně ignorován.“ Tato citace uvádí petici Výboru na obranu rodičovských práv premiéru Sobotkovi.

Sýrie: vláda by mohla porazit Islámský stát, pokud jej nebudou podporovat cizí země

Syrský katolický arcibiskup popsal prezidenta Bašára Al Asada jako „dobrého muže“, ačkoli vzápětí dodal, že nemá v úmyslu vyjadřovat mu politickou podporu. V rozhovoru pro webovou stránku Crux arcibiskup z Aleppa Jean-Clement Jeanbart popřel, že by křesťané v Sýrii během této krvavé občanské války podporovali vládu. „Nejsme proasadovští,“ řekl. „Jsme pro vládu, která bude otevřená vůči všem denominacím. Osobně bych řekl, že Bašár al Asad je dobrý člověk,“ uvedl melchitský katolický arcibiskup. Mlčky potvrdil zprávy o válečných zločinech Asadova režimu, neboť dodal: „To neznamená, že je anděl.“

Kardinál Pell s jistotou o říjnové synodě

Australský kardinál George Pell vystoupil 9. května na konferenci „Hlas rodiny“ v Římě: řekl zde, že očekává, že chystaná synoda o rodině „masivně podpoří“ tradiční učení Církve.

Levice v Evropském parlamentě chce oslabit rezoluci o pronásledování křesťanů

Europarlament má 6. května debatovat o celosvětovém pronásledování křesťanů. Rezoluce má být přijata 7. května s názvem „Pronásledování křesťanů na celém světě v souvislosti s povražděním keňských studentů islamistickou teroristickou akupinou Al Šabáb .

Itálie – Kardinál Bagnasco hájí křesťany Středního východu

Janovský arcibiskup kardinál Bagnasco poskytl rozhovor italské televizní stanici o utrpení křesťanů na Středním východě. Kardinál je také předsedou italské biskupské konference a má pověst statečného, jednoznačného obhájce církevního učení.

Papež František a jeho osobní historie

Každý papež vnáší do svého úřadu zkušenost svého života a své rodiny. Zkušenost nám připomíná, odkud přicházíme a jak vidíme svou pozici ve světě. To se týká všech, a tedy i papeže Františka.