sv. Jan de Rossi / so 23. květen 2015

Pochází z Voltaggiu. Studoval v Římě, vynikal pilností, zbožností a mravností. ... (pokračování)

Arcibiskup z iráckého Mosulu v ČR

Olomouc, Kroměříž a Velehrad, ale také Prahu a Ostravu navštíví během své cesty po České republice ve dnech 11.–14. května 2015 arcibiskup syrské katolické církve Yohanna Petros Mouche z iráckého Mosulu. Na území olomoucké arcidiecéze ho čeká setkání s arcibiskupem Janem Graubnerem, který jeho cestu do naší vlasti inicioval, a mše svaté se studenty a věřícími.

Sýrie: vláda by mohla porazit Islámský stát, pokud jej nebudou podporovat cizí země

Syrský katolický arcibiskup popsal prezidenta Bašára Al Asada jako „dobrého muže“, ačkoli vzápětí dodal, že nemá v úmyslu vyjadřovat mu politickou podporu. V rozhovoru pro webovou stránku Crux arcibiskup z Aleppa Jean-Clement Jeanbart popřel, že by křesťané v Sýrii během této krvavé občanské války podporovali vládu. „Nejsme proasadovští,“ řekl. „Jsme pro vládu, která bude otevřená vůči všem denominacím. Osobně bych řekl, že Bašár al Asad je dobrý člověk,“ uvedl melchitský katolický arcibiskup. Mlčky potvrdil zprávy o válečných zločinech Asadova režimu, neboť dodal: „To neznamená, že je anděl.“

Kardinál Pell s jistotou o říjnové synodě

Australský kardinál George Pell vystoupil 9. května na konferenci „Hlas rodiny“ v Římě: řekl zde, že očekává, že chystaná synoda o rodině „masivně podpoří“ tradiční učení Církve.

Levice v Evropském parlamentě chce oslabit rezoluci o pronásledování křesťanů

Europarlament má 6. května debatovat o celosvětovém pronásledování křesťanů. Rezoluce má být přijata 7. května s názvem „Pronásledování křesťanů na celém světě v souvislosti s povražděním keňských studentů islamistickou teroristickou akupinou Al Šabáb .

Itálie – Kardinál Bagnasco hájí křesťany Středního východu

Janovský arcibiskup kardinál Bagnasco poskytl rozhovor italské televizní stanici o utrpení křesťanů na Středním východě. Kardinál je také předsedou italské biskupské konference a má pověst statečného, jednoznačného obhájce církevního učení.

Papež František a jeho osobní historie

Každý papež vnáší do svého úřadu zkušenost svého života a své rodiny. Zkušenost nám připomíná, odkud přicházíme a jak vidíme svou pozici ve světě. To se týká všech, a tedy i papeže Františka.