sv. Ceada / po 2. březen 2015

Pocházel z Northumbrie a byl Adianovým žákem. Jeho bratr a pozdější světec Ced ... (pokračování)

Islamisté prodávají majetek ukradený křesťanům

Milice „Islámského státu“ v Mosulu údajně prodávají majetek vyhnaných křesťanů. V tomto severoiráckém městě byl otevřen trh se zbožím, které je výslovně označeno jako „kořist“, sdělila v pondělí exilová tisková agentura asyrských křesťanů AINA.

Synodní úřad údajně zabavil zásilku knih zpochybňujících Kasperův návrh

Vatikánský synodní úřad zabavil zásilku a zabránil dodání knihy biskupům účastnícím se zasedání synody loni v říjnu, uvedl novinář Edward Pentin. Kniha Remaining in the Truth of Christ obsahující řadu pojednání o katolickém učení o manželství vyšla těsně před zahájením synody. Kniha, vydaná současně v několika jazycích, byla reakcí na návrh kardinála Waltera Kaspera, aby katolíkům, kteří se rozvedli a uzavřeli nové manželství, bylo umožněno přijímat svátost oltářní.

Arcibiskup připisuje vinu za krizi v Itálii potratům

Arcibiskup z Ferrary-Comacchia připisuje vinu za italskou hospodářskou krizi potratům a zároveň označuje tamější zákon proti homofobii za „zločin proti lidstvu“. Itálie by prosperovala, kdyby tamější ženy neukončovaly svá těhotenství, tvrdí Luigi Negri.

Zákon o prostituci: Strany unie zradily křesťanské hodnoty

Jako „čirý výsměch lidské důstojnosti“ popsal rostocký europoslanec za Stranu německých rodin návrh zákona o prostituci, který předložila velká koalice. Návrh předpokládá povinné použití kondomů zákazníky prostitutek a také pravidelné lékařské poradenství. Zvýšení minimálního věku pro prostitutky z 18 na 21 let – jak původně požadovala CDU/CSU - ani povinné každoměsíční lékařské vyšetření však nejsou součástí návrhu.

Premiér Sobotka vítá iniciativy na pomoc pronásledovaným křesťanům

Avizovaná schůzka s premiérem ČR Bohuslavem Sobotkou se uskutečnila během dnešního poledne. Zúčastnil se jí europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL), který schůzce s panem premiérem napomohl a iniciativu ve prospěch přijetí křesťanských syrských a iráckých uprchlíků tak podpořil, dále za redakci Res Claritatis Zdeňka Rybová s Kateřinou Ucháčovou a také ředitel Nadačního fondu Generace 21 Jan Talafant.

Vatikán – Vietnamská církev: cesta obrácení a silné odhodlání evangelizovat

Kardinál Fernando Filoni, prefekt Kongregace pro evangelizaci národů, během setkání s kněžími připomněl příklad kněze svatého Ondřeje Dung-Lac a jeho 126 spolumučedníků: „Jako kněží a osoby odpovědné za Církev ve Vietnamu jste povoláni být ,solí a světlem‘ v této společnosti. Napodobujte vaše hrdinské předchůdce-mučedníky a buďte hodni stát se jejich následovníky.“