sv. Jan Kęntský / út 23. prosinec 2014

Pocházel z Kety poblíž Krakova, kde vystudoval univerzitu, na níž se později s... (pokračování)

Ukrajina: Boje na východě země

Podle biskupa Stanislava Šyrokoradiuka z Charkova – Záporoží je situace na východní Ukrajině dramatická. Lidé mají hlad. V Luhansku a Doněcku zemřelo hlady 80 lidí. Biskup, který je i ředitelem ukrajinské Charity, se vyjádřil s uznáním o pomoci organizace Církev v nouzi.

Kolín n. R.: Feministka potrestána za narušení bohoslužby v katedrále

Členka skupiny Femen, která o loňských Vánocích narušila bohoslužbu v kolínské katedrále, byla odsouzena k pokutě 60 dnů po 20 euro.

Zveřejněn list papeže Františka k Roku zasvěceného života

Dnes byl zveřejněn list, který Petrův nástupce adresuje všem řeholnicím a řeholníkům k zahájení Roku zasvěceného života. Papež hned v úvodním oslovení připomíná, že píše řeholníkům jakožto „Petrův nástupce, jemuž bylo svěřeno utvrzovat bratry ve víře,“ a také jakožto „jejich bratr, který je zasvěcen Bohu“ stejně jako oni.

Biskupové potvrzují: Očkování proti tetanu je maskovaný program na kontrolu porodnosti

Biskupové Keni zopakovali své obvinění vůči kampani na očkování proti tetanu, za níž, jak říkají, se skrývá program na kontrolu porodnosti. Odsoudili také špatnou bezpečnostní situaci v různých částech země.

Každý může umírat bez bolesti

Předseda Sdružení poskytovatelů hospicové péče Hardinghaus vyzývá k prevenci sebevražd namísto nabízení eutanazie. Varuje také před finančními argumenty pro usnadnění asistované sebevraždy.

Turečtí muslimové oceňují papežskou návštěvu

„Turecký lid velice ocenil návštěvu papeže,“ řekla agentuře CNA Zeynet Cebeci Suvari, Ph.D. z univerzity Bogazici. „Jeho poselství bylo jasné: ,Záleží mi na vás, a proto jsem tady.’ Toto prosté gesto znamená velmi mnoho, i kdyby nic dalšího neřekl.“